Wersje językowe
Historia firmy WERKA®

„Werkowanie” - to zaokrąglanie ciasta na chleb.

WERKA® nawiązuje do historii naszej rodziny, gdzie od dobrych stu lat mąka i chleb stanowią świat, wokół którego przez pokolenia toczyło się nasze codzienne życie.

Szanowni Państwo!

Nasze branżowe tradycje rodzinne, sięgają 1910 roku, kiedy to pradziadek Jan Dudek, młynarz we własnym młynie-wiatraku świadczył usługi dla okolicznych rolników zmieniając ziarna zbóż w mąkę.

W drugiej linii rodowej, dziadek Henryk Cichowski od roku 1927 w Szczecinie, zapoczątkował swój fach jako piekarz. Obecnie efektem jego ciężkiej, wieloletniej pracy oraz jego żony Teodozji, jest prężnie działająca firma na rynku warszawskim.

Od 1970 roku Jan Dudek wraz z żoną Danutą, córką H. Cichowskiego, rozpoczął prowadzenie własnej cukierni, dziś znanej i lubianej przez rzeszę klientów, Cukierni EKLER w Mińsku Mazowieckim. 

W 2018 roku postanowiliśmy powrócić do korzeni młynarsko-piekarskich i podjęliśmy się ambitnego celu - wprowadzenia na rynek prozdrowotnych wyrobów z ziaren zbóż i pieczywa świeżego. Po rocznych próbach wypiekowych i opracowaniu oryginalnych receptur, pragniemy podzielić się z Państwem wyjątkowym smakiem chleba i zaoferować nową jakość mąk bez dodatków chemicznych oraz bułek tartych z czystych mąk Werka® Pieczywo i mąki dla zdrowia.

Wypiekane przez nas chleby prozdrowotne, powstają z mąk WERKA® bez dodatków chemicznych, nie dodajemy do nich dodatkowych enzymów i glutenu, antyzbrylaczy i polepszaczy smakowych. Wszystkie naturalne mąki można znaleźć w naszym sklepie internetowym oraz w stale poszerzającej się sieci sklepów. 

Werka® Pieczywo i mąki dla zdrowia zwraca się do osób dbających o zdrowie i mających wysokie wymagania kulinarno – dietetyczne, osób będących na dietach oraz szukających produktów o obniżonej zawartości glutenu

Zachęcamy Państwa do poznania walorów zdrowotnych naszych chlebów oraz do samodzielnego wypieku chleba w domu. Wyjątkową jakość miękiszu i niepowtarzalny smak nasze chleby zawdzięczają długotrwałemu procesowi parzenia mąki. Gotowe receptury, ze specjalnie skomponowanych mieszanek mąk (w tym mąki parzonej) i ziaren, dadzą Państwu satysfakcję z własnoręcznie upieczonego pieczywa. 

Naszym wyjątkowym, autorskim przepisem jest receptura czystych bułek tartych nie pochodzących np. z niesprzedanego ususzonego pieczywa ale wyłącznie z jednorodnych, czystych, różnych, mąk np. gryczanej, orkiszowej, ryżowej, kukurydzianej.
Nasze bułki tarte mogą być dodatkiem do pieczenia, smażenia ale mają też korzystny wpływ na miękisz ciast i ciastek. Spróbuj zatem zastąpić 10-15% mąki w swoim przepisie naszą bułka tartą.

Zapraszamy Państwa do skosztowania całej gamy prozdrowotnych wyrobów
 Werka® Pieczywo i mąki dla zdrowia
i prosimy o przesyłanie swoich opinii! 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl